Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zasady przydziału i załatwiania spraw

Stan przyjmowanych spraw, kolejność ich załatwiania lub rozstrzygania:

 

Sprawy zawisłe w Sądzie Rejonowym załatwiane są w trybie procedury cywilnej bądź karnej. Wszystkie sprawy są przyjmowane i rejestrowane w Biurze Podawczym z oznaczeniem daty wpływu, a następnie kierowane do właściwych komórek organizacyjnych.

Spraw zawisłe w Sądzie rejestrowane są w wydziale w kolejności ich wpływu. Sprawy rozpoznawane są w składach ławniczych i złożonych z sądów zawodowych.

Zasady przydziału spraw określa rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 23 grudnia 2015r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych.

Sposób uczestniczenia w przydziale spraw dla każdego sędziego, asesora sądowego i referendarza sądowego Sądu Rejonowego w Gliwicach określony jest w indywidualnych podziałach czynności poszczególnych sędziów, asesorów sądowych i referendarzy sądowych.

Formularze podziału czynności są dostępne na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Gliwicach  w zakładce Struktura Organizacyjna – Wydziały.

 

Skargi i wnioski


W Sądzie Rejonowym przyjmowanie skarg i wniosków odbywa się stosownie do przepisów Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwosci z dnia 09.05.2012 r. (Dz.U. 12.524) w sprawie skarg i wniosków dotyczących działalności sądów powszechnych.
Pisemne skargi i wnioski przyjmowane są przez biuro podawcze.
Ponadto można zgłaszać skargi ustne w ramach przyjmowania interesantów przez:

  • Prezesa lub Wiceprezesa Sądu w każdy piątek od godz. 1100 do 1230 po uprzednim zapisaniu się
  • Kierownicy sekretariatów sądowych, za wyjątkiem Wydziału Ksiąg Wieczystych, przyjmują interesantów przez cały czas urzędowania Sądu. Sekretariat Wydziału Ksiąg Wieczystych przyjmuje osoby prywatne oraz urzędy i instytucje w poniedziałki w godz. 745 – 1800 od wtorku do piątku w godzinach od 745 do 1400.

 

Skargi i wnioski

 

Statystyka załatwionych spraw

Drukuj informację