Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje dla niepełnosprawnych

Niepelnosprawny

Informacja dla osób niepełnosprawnych.

 

Informacja o wejściach do budynków

 

 1. Siedziba główna – Gliwice, ul. Powstańców Warszawy 23
 • Bezpośrednio przed siedzibą główną Sądu znajduje się ogólnodostępne miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
 • Wejście do siedziby głównej Sądu dostosowane zostało do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po lewej stronie wejścia głównego znajduje się oznaczony domofon po naciśnięciu którego osoba niepełnosprawna łączy się z pracownikiem ochrony. Pracownik ochrony wprowadza osobę niepełnosprawną przez wejście i zaprowadza ją we wskazane miejsce w Sądzie.
  Telefon do pracownika ochrony
  : 32 338 77 99. Pracownik ochrony udziela wszelkiej pomocy osobie niepełnosprawnej.
 • Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na każdym piętrze, które jest udostępnione stronom. Są to pomieszczenia: przyziemie pom. nr 3, parter pom. nr 037, I piętro pom. nr 132, II piętro pom. nr 232.


2. Budynek Sądu – Gliwice, ul. o.Jana Siemińskiego 10a (była ul. Wieczorka)

 • Na terenie wewnętrznego parkingu obok budynku przy ul. o.Jana Siemińskiego 10a (była ul. Wieczorka) znajdują się 3 ogólnodostępne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
 • Wejście do budynku przy ul. o.Jana Siemińskiego 10a (była ul. Wieczorka) dla osób niepełnosprawnych znajduje się po lewej stronie wejścia głównego w odległości około 50 metrów. Należy udać się do niego zgodnie z oznaczeniami. Bezpośrednio przed wejściem znajduje się domofon po naciśnięciu którego osoba niepełnosprawna łączy się z pracownikiem ochrony. Pracownik ochrony wprowadza osobę niepełnosprawną do windy                       i zaprowadza ją we wskazane miejsce w Sądzie.
  Telefon do pracownika ochrony: 32 338 74 44. Pracownik ochrony udziela wszelkiej pomocy osobie niepełnosprawnej.
 • Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na każdym piętrze, które jest udostępnione stronom. Są to pomieszczenia: parter pom. nr 022 , I piętro pom. nr 111, II piętro pom. nr 216.

 

 

niesłyszący

Ponadto informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r.o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. Nr 209, poz. 1243 ze zm.), która to ustawa daje prawo osobom niesłyszącym i głuchoniewidomym do skorzystania z usług tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w urzędzie jest możliwość skorzystania ze świadczenia usługi tłumacza języka migowego.

 

Osoby uprawnione prosimy przed wizytą w Sądzie o zgłoszenie potrzeby skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego w Biurze Obsługi Interesantów. Pozwoli nam to oddelegować pracownika, który zapewni odpowiedni poziom obsługi.

Zgłoszenia można dokonać w następujący sposób:

 • e-mail: boi@gliwice.sr.gov.pl
 • faxem na nr 32 33 80 759
 • telefonicznie na nr 32 33 87 795, 32 33 87 600, 32 33 87 460
 • drogą pocztową na adres: Sąd Rejonowy, ul. Powstańców Warszawy 23, 44-101 Gliwice

 

 

 

 

Drukuj informację