Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Klauzula informacyjna ws zawieranych umów

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

do umów zawieranych przez Sąd Rejonowy w Gliwicach

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), informujemy:

 

1) Administratorem Danych Osobowych jest Sąd Rejonowy w Gliwicach z siedzibą w Gliwicach przy ul. Powstańców Warszawy 23, 44-102 Gliwice, zwany dalej Sądem.

 

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Sądzie Rejonowym w Gliwicach jest możliwy pod adresem e-mail: iod@gliwice.sr.gov.pl.

 

3) Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, b rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

 

4) Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie odrębnych przepisów prawa.

 

5) Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lub 50 lat.

 

6) Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy, a w przypadku niepodania danych osobowych będzie brak możliwości realizacji umowy.

 

7) Przysługuje prawo do żądania dostępu, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia, przetwarzania danych osobowych, wniesienia sprzeciwu, przenoszenia danych.

 

8) Przysługuje prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

 

9) Przetwarzane dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Drukuj informację